Koło Informatyczne – koniec zajęć

W czwartek 25 maja br. odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia Koła Informatycznego.
Zajęcia dla gimnazjalistów prowadzone były w dwóch kierunkach. Część uczniów uczyła się programować w języku C++, korzystając ze środowiska CodeBlocks. Oprócz podstawowych umiejętności członkowie koła nauczyli się tworzyć własne funkcje z parametrami, a także wykorzystywali struktury stosu i kolejki. Większość zadań rozwiązywaliśmy wspólnie. Niewiele było indywidualnej pracy.

Drugą grupę stanowili miłośnicy programowania w środowisku Scratch. Uczniowie zaczynali od tworzenia wielokątów, prostych animacji, sterowania duszkami, komunikacją między nimi, dołączali dźwięk. Później tworzyli pomysłowe gry. Wiele z nich przydało się podczas Drzwi Otwartych szkoły w Salonie Gier, którym stała się dla gości sala komputerowa.

Na dalsze zajęcia z programowania zapraszam po wakacjach.

Jadwiga Piasecka

 

Skip to content