Uczniowie klasy II d podziwiali swoje koleżanki występujące na włocławskiej scenie i grali w kręgle

31.05.2017r. klasa II d uczestniczyła w spektaklu “Babcia na jabłoni” w Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku.

“Babcia na jabłoni” to współczesny spektakl o fascynacji młodych ludzi zdobyczami elektronicznej technologii – smartfonami, laptopami, itd. W tym świecie żyje również główny bohater, chłopiec, który bardzo chciałby mieć babcię. I nagle… Taka wymarzona przez niego babcia pojawia się nie wiadomo skąd i znajduje sobie miejsce na jabłoni… Nie jest stara, jest trochę zwariowana, staroświecka, ale za to mądra i dowcipna… Czy uda się jej przekonać młodych ludzi do rozmów „w cztery oczy”?

Serdecznie gratulujemy wspaniałego występu Gabrieli WyszyńskiejJulii Pruszczyńskiej z klasy II d.

Po spektaklu uczniowie w ramach Dnia Dziecka udali się z wychowawcą do kręgielni. Celem całej wycieczki było rozbudzenie zainteresowania kulturą, kontakt ze sztuką i wielką sceną, wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji, kształtowanie prawidłowych zachowań w teatrze, ale również uwrażliwienie na główne przesłanie. Było nim także wzmocnienie więzi pomiędzy uczniami a wychowawcą. Celem wyjścia była ponadto integracja zespołu klasowego poprzez zabawę połączoną z rywalizacją sportową.

Po przybyciu na miejsce zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez właścicielkę kręgielni. Zapoznawszy się z zasadami gry, ruszyliśmy do zabawy. Klasa, podzielona na zespoły, świetnie się bawiła, doskonaląc swoje umiejętności gry w kręgle. Dla wielu z nas był to pierwszy kontakt z taką formą zabawy. Było bardzo wesoło i zabawnie. Jednocześnie uczniowie mogli skorzystać z wielu innych atrakcji, jak gra w rzutki, itp.

Sandra Iwańaska

Skip to content