Długoszacy na pieszym szlaku po regionie

W sobotę, 30 września, liczna grupa długoszaków (ponad 60 osób z gimnazjum i szkoły podstawowej) uczestniczyła w pieszym rajdzie zorganizowanym przez Kujawski Odział PTTK we Włocławku. W Rajdzie wzięło udział 17 szkół z regionu (około 230 osób), w tym najliczniejsza drużyna z Długosza.

Głównym celem spotkania było:

  • przybliżenie i zapoznanie uczestników z walorami przyrodniczymi doliny Wisły,
  • przybliżenie bogactwa kulturowego i historycznego najbliższej okolicy ziemi dobrzyńskiej,
  • propagowanie czynnego wypoczynku,
  • zdobywanie punktów na odznaki turystyczne: Siedmiomilowe Buty, OTP, ROK, Odznaka Krajoznawcza Woj. Kujawsko-Pomorskiego, Znam Włocławek i okolic.

Trasa wycieczki przebiegała następująco: Włocławek (ul. Grodzka) – Łęg Witoszyn – Winduga – Bógpomóż Stary – Bógpomóż Nowy – Bobrowniki. Długość trasy ok. 15 km.

Podczas sobotniej wędrówki aura dopisywała, więc wszyscy mogliśmy podziwiać piękno otaczającej przyrody. Atrakcją rajdu była żywa lekcja geografii i przyrody z zakresu botaniki i zoologii. Na zakończenie wędrówki  organizatorzy przygotowali wspólne ognisko pod ruinami zamku w Bobrownikach.

Młodzieży z Długosza dziękuję za  bardzo miłą atmosferę podczas rajdu. Opiekunkom  młodzieży  p. Dorocie Antczak oraz p. Ewie Bieniek dziękuję za profesjonalną opiekę,  a Rodzicom za wytrwałość i wspólną przygodę. Cieszę się, że z roku na rok przybywa długoszaków zainteresowanych turystyką pieszą po naszym regionie.
Zapraszam już dziś na kolejny rajd! Z taką grupą naprawdę warto!

Aneta Pawłowska

Skip to content