Na kolejny wyjazd żużlowy poczekamy do marca

W niedzielę, 1 października, grupa jedenastu gimnazjalistów wraz z pomysłodawcą wycieczek żużlowych  panem Konradem Trokowskim wyjechała do Torunia na pierwsze spotkanie barażowe o utrzymanie w PGE Ekstralidze pomiędzy Get Well Toruń a Zdunek Wybrzeże Gdańsk. W programie wycieczki nie zabrakło niedzielnej Mszy św. oraz wizyty w CH Toruń Plaza.

Do Torunia tradycyjnie pojechaliśmy pociągiem Przewozów Regionalnych i na miejscu byliśmy ok. godz. 10:45. Po długiej podróży miejskim autobusem dojechaliśmy na nowo budowane Osiedle JAR, gdzie uczestniczyliśmy w niedzielnej Mszy św. w kaplicy św. Andrzeja Apostoła, stojącej w lesie wśród drzew. Dla większości uczniów udział we Mszy św. w takiej scenerii był dużym przeżyciem. Zobaczyliśmy także miejsce, w którym w ciągu pięciu najbliższych lat powstanie nowa toruńska parafia pw. św. Andrzeja Apostoła.

Po Mszy św. autobusem komunikacji miejskiej wróciliśmy do centrum Torunia, skąd udaliśmy się do CH Plaza, gdzie spędziliśmy kolejną godzinę, a następnie piechotą doszliśmy na MotoArenę.

Samo spotkanie pomiędzy Get Well Toruń a Zdunek Wybrzeżem Gdańsk było dość ciekawe i zakończyło się bardzo niskim zwycięstwem gospodarzy 47:43. Czteropunktowej zaliczki “Anioły” będą broniły w rewanżowym pojedynku, który zaplanowano w mieście nad Morzem Bałtyckim w przyszłą niedzielę. Drużyna, która wygra dwumecz, czyli zdobędzie łącznie więcej punktów od rywali w dwóch spotkaniach, pojedzie w przyszłym sezonie w najlepszej żużlowej lidze świata. W przypadku remisu w dwumeczu torunianie pozostaną w elicie.

Bezpośrednio po spotkaniu żużlowym, w drodze na Dworzec Główny, zatrzymaliśmy się na chwilę przy toruńskiej fontannie Cosmopolis i obejrzeliśmy ciekawy pokaz świetlno-muzyczny.

Do Włocławka wróciliśmy wcześniej niż planowaliśmy, dlatego uczniowie mieli jeszcze czas na solidne przygotowanie się do zajęć szkolnych w poniedziałek.

Był to ostatni żużlowy wyjazd w tym sezonie. Za oknem widać pierwsze oznaki jesieni, dlatego sezon sportów motorowych powoli dobiega końca. Gdy tylko nadejdzie wiosna, a silniki motocykli żużlowych ponownie zawyją przy Pera Jonssona 7 w Toruniu, Długoszacy będą kontynuować swoje wypady na speedway do Grodu Kopernika!

Konrad Trokowski

Skip to content