29 długoszaków w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii!

Aż 29 naszych uczniów z klas drugich i trzecich gimnazjum awansowało do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii. Długoszacy pewnie pokonali 80-procentowy próg kwalifikacyjny, a przyznać trzeba, że test był bardzo podchwytliwy i nieco odbiegał w swojej strukturze od tych z lat poprzednich.

Krótko cieszyliśmy się naszym sukcesem i już od poniedziałku uczniowie pod kierunkiem pani Urszuli Brykalskiej, pani Małgorzaty Jaskólskiej i pana Konrada Trokowskiego podzieleni na grupy rozpoczynają przygotowania do etapu rejonowego, w którym do pokonania jest 85-procentowy próg. Uczniowie muszą opanować kolejne działy podstawy programowej i kilka zagadnień rozszerzających. Czasu wprawdzie jest mało, a materiału sporo, ale uczniowie pilnie, chętnie i systematycznie przyswajają nową wiedzę.

Wszystkim naszym uczniom serdecznie gratulujemy pierwszego małego sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu!

Awans do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii zdobyli:
Magda Balcerzak (klasa IIa)
Mateusz Betke (klasa IIId)
Szymon Bieniek (klasa IIa)
Maria Cieślewicz (klasa IIb)
Patryk Daroszewski (klasa IIa)
Michalina Dryjańska (klasa IIIa)
Klaudia Głowacka (klasa IIIb)
Julian Jędrzejczak (klasa IIIa)
Kacper Kaznowski (klasa IIa)
Wiktoria Kijewska (klasa IIa)
Zuzanna Konieczna (klasa IIIc)
Oliwia Kuźniewicz (klasa IIa)
Mateusz Linard (klasa IIIa)
Sylwia Macieja (klasa IIb)
Igor Mikołajczyk (klasa IIIa)
Mateusz Ochociński (klasa IIa)
Krzysztof Ostrowski (klasa IIa)
Szymon Pałczyński (klasa IIIa)
Michał Porębski (klasa IIa)
Jakub Prokopczyk (klasa IIIa)
Patryk Przybysz (klasa IIa)
Dominika Rzadkowolska (klasa IIId)
Piotr Sikorski (klasa IIa)
Alicja Skibowska (klasa IIa)
Michał Śmigielski (klasa IIa)
Szymon Waśkiewicz (klasa IIa)
Kornel Weber (klasa IIa)
Rafał Wierszyło (klasa IIa)
Alicja Zaborowska (klasa IIa)

Konrad Trokowski