Godzina Kodowania w Długoszu

Godzina Kodowania jest globalną akcją, w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów, a jednogodzinne samouczki są dostępne w ponad 40 językach. Ta akcja cieszy się również popularnością w Polsce. Odbywa się każdego roku podczas Tygodnia Edukacji Informatycznej (w 2017 roku od 4 do 10 grudnia). Na jej stronie internetowej proponowane są uczniom zestawy zadań, mające związek z programowaniem, na różnych poziomach zaawansowania.

W inicjatywę tę włączył się również Długosz z hasłem „Godzina Kodowania z Minecraftem”. Uczniowie klas czwartych SP i II b gimnazjum na zajęciach innowacji informatycznej konstruowali programy z gotowych bloczków, poruszając postaciami z gry. Pracowali samodzielnie lub w parach  korzystając z samouczków.

Po zakończeniu Godziny Kodowania uczniowie mogli otrzymać imienny certyfikat.

Jadwiga Piasecka

Skip to content