Pierwsza szkolna wycieczka na mecz PLK Anwil Włocławek – Polski Cukier Toruń

W niedzielę, 17 grudnia, z inicjatywy ucznia klasy IIa naszego gimnazjum – Piotra Sikorskiego, grupa kilku uczniów Długosza wraz z panem Konradem Trokowskim obejrzała mecz Polskiej Ligi Koszykówki pomiędzy Anwilem Włocławek a Polskim Cukrem Toruń.

Derbowe spotkanie Pomorza i Kujaw było bardzo emocjonujące i być może wrócimy do Hali Mistrzów większą grupą jeszcze w tym sezonie.
Piotr załatwił bilety na bardzo dobre miejsca blisko parkietu, dlatego moglibyśmy niemal spojrzeć w oczy rzucającym koszykarzom. Gorąca atmosfera derbowego pojedynku również nam się udzieliła, a w końcówce meczu zawodnicy obu drużyn dostarczyli wielu emocji. Ostatecznie Anwil pokonał Polski Cukier 81:74.

Po meczu odbyła się sesja autografów graczy gospodarzy. Oczywiście skorzystaliśmy z tej okazji, robiąc sobie także pamiątkowe zdjęcia z włocławskimi koszykarzami.

Konrad Trokowski

Skip to content