Mateusz Betke i Kacper Kaznowski laureatami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii!

Bardzo wcześnie, bo już 13 stycznia odbył się finałowy etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii. Jak co roku sukces w tym konkursie odnotowali uczniowie Długosza. Dwóch z nich zdobyło tytuły laureatów, a czworo zostało finalistami.

Łącznie w województwie kujawsko-pomorskim 50 uczniów wywalczyło tytuły laureatów, ale tylko czworo (!) z klas drugich gimnazjum. Wśród nich jest Kacper Kaznowski – uczeń klasy IIa Długosza. Oprócz niego laureatem został też Mateusz Betke  z kl. IIId.

Z kolei tytułami finalistów mogą się pochwalić: Zuzanna Konieczna (IIIc), Klaudia Głowacka (IIIb), Jakub Prokopczyk (IIIa) i Michał Porębski (IIa).

Opiekunami chemików, którzy w tym roku osiągnęli sukcesy są: pani Urszula Brykalska, pani Małgorzata Jaskólska i pan Konrad Trokowski. Naszym uczniom serdecznie gratulujemy!

Skip to content