Zimowy wyjazd do Torunia

W niedzielę, 21 stycznia, grupa 13 gimnazjalistów i uczniów szkoły podstawowej pojechała do Torunia na kolejną sportową wycieczkę zorganizowaną przez pana Konrada Trokowskiego. Celem wyprawy tym razem były XV Mistrzostwa Torunia w żużlu na lodzie oraz wizyta w escape roomie. Podczas tych wycieczek panuje bardzo przyjazna i luźna atmosfera, dlatego cieszą się one tak wielkim zainteresowaniem.
Uczestnicy wycieczki spotkali się z organizatorem na dworcu kolejowym we Włocławku i pociągiem Przewozów Regionalnych bez problemów dojechali do Torunia. Pierwszym punktem planu była oczywiście niedzielna Msza św. W drodze do kościoła zatrzymaliśmy się na placu zabaw i stoczyliśmy intensywną, szybką i pełną wrażeń, ale w 100% bezpieczną bitwę na śnieżki.
Demokratyczną decyzją uczniów podstawówki i gimnazjum, tym razem uczestniczyliśmy w Eucharystii dla… przedszkolaków w parafii na Rybakach. Co ciekawe, długoszakom spodobał się ten sposób odprawiania Mszy św. Stało się tak pewnie dlatego, że proboszcz tamtejszej parafii – ks. Krzysztof Winiarski ufundował dla wszystkich dzieci krówki, a dla rodziców – obrazek bł. ks. Bronisława Markiewicza z modlitwą za dzieci.
Po Eucharystii przyszedł czas na escape room. Podzieliliśmy się na dwie drużyny i rozwiązywaliśmy zagadki w pokojach o tematyce żeglarskiej i afrykańskiej. Stawką pojedynku była pizza na koszt pana Konrada. O kilka minut szybsza okazała się ekipa dowodzona przez Michała Porębskiego i to właśnie ta siódemka uczniów całkowicie zasłużenie zjadła darmowy obiad w Toruniu.
Po kilkunastominutowym spacerze dotarliśmy na TorTor, gdzie o godz. 17:00 zaplanowano XV Mistrzostwa Torunia w żużlu na lodzie. Impreza dostarczyła wielu emocji, gdyż wszyscy uczniowie widzieli tego typu zawody po raz pierwszy w życiu.
Na koniec dnia udaliśmy się do CH Plaza, gdzie spędziliśmy ponad godzinę. Dzień był bardzo intensywny, więc zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Włocławka, oczywiście pociągiem Przewozów Regionalnych.

Konrad Trokowski