Zimowy wyjazd do Torunia

W niedzielę, 21 stycznia, grupa 13 gimnazjalistów i uczniów szkoły podstawowej pojechała do Torunia na kolejną sportową wycieczkę zorganizowaną przez pana Konrada Trokowskiego. Celem wyprawy tym razem były XV Mistrzostwa Torunia w żużlu na lodzie oraz wizyta w escape roomie. Podczas tych wycieczek panuje bardzo przyjazna i luźna atmosfera, dlatego cieszą się one tak wielkim zainteresowaniem.
Uczestnicy wycieczki spotkali się z organizatorem na dworcu kolejowym we Włocławku i pociągiem Przewozów Regionalnych bez problemów dojechali do Torunia. Pierwszym punktem planu była oczywiście niedzielna Msza św. W drodze do kościoła zatrzymaliśmy się na placu zabaw i stoczyliśmy intensywną, szybką i pełną wrażeń, ale w 100% bezpieczną bitwę na śnieżki.
Demokratyczną decyzją uczniów podstawówki i gimnazjum, tym razem uczestniczyliśmy w Eucharystii dla… przedszkolaków w parafii na Rybakach. Co ciekawe, długoszakom spodobał się ten sposób odprawiania Mszy św. Stało się tak pewnie dlatego, że proboszcz tamtejszej parafii – ks. Krzysztof Winiarski ufundował dla wszystkich dzieci krówki, a dla rodziców – obrazek bł. ks. Bronisława Markiewicza z modlitwą za dzieci.
Po Eucharystii przyszedł czas na escape room. Podzieliliśmy się na dwie drużyny i rozwiązywaliśmy zagadki w pokojach o tematyce żeglarskiej i afrykańskiej. Stawką pojedynku była pizza na koszt pana Konrada. O kilka minut szybsza okazała się ekipa dowodzona przez Michała Porębskiego i to właśnie ta siódemka uczniów całkowicie zasłużenie zjadła darmowy obiad w Toruniu.
Po kilkunastominutowym spacerze dotarliśmy na TorTor, gdzie o godz. 17:00 zaplanowano XV Mistrzostwa Torunia w żużlu na lodzie. Impreza dostarczyła wielu emocji, gdyż wszyscy uczniowie widzieli tego typu zawody po raz pierwszy w życiu.
Na koniec dnia udaliśmy się do CH Plaza, gdzie spędziliśmy ponad godzinę. Dzień był bardzo intensywny, więc zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Włocławka, oczywiście pociągiem Przewozów Regionalnych.

Konrad Trokowski

Skip to content