Sezon rowerowy w Długoszu uważamy za otwarty

Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę”

św. Augustyn

Od dnia dzisiejszego długoszacy oficjalnie mogą powiedzieć, że w naszej szkole rozpoczął się sezon rowerowy. Dyrekcja Zespołu Szkół Katolickich dla swoich uczniów przygotowała nie lada niespodziankę. Podczas  okolicznościowego apelu zaprezentowane zostały zakupione na potrzeby szkolne fantastyczne rowery. Szesnaście jednośladów wprowadzonych przez uczniów naszej szkoły oraz p. Jakuba Zemlaka i p. Sandrę Iwańską zostało poświęconych przez Dyrektora ks. Jacka Kędzierskiego, który jednocześnie zachęcił uczniów do rozważnego korzystania z rowerów pamiętając o modlitwie do Anioła Stróża, patronów a szczególnie św. Krzysztofa.

Natomiast główna księgowa naszej szkoły p. Magdalena Gutral  przybliżyła wszystkim jak zrodził się i został zrealizowany pomysł na tego typu przedsięwzięcie. Prawdopodobnie  jesteśmy jedyną szkołą w mieście a może i nawet województwie , która zakupiła dla  swoich uczniów rowery m.in. po to aby poszerzyć odziaływania szkolne w zakresie promocji zdrowego stylu życia oraz w ciekawy sposób wypełnić czas wolny  wychowanków internatu.

Jak widać Dyrekcja Długosza działa zawsze z myślą o dobru ucznia. Wszyscy dookoła widzą w jaki sposób rozwija się nasza szkoła . Mamy wspaniałe zaplecze sportowe: boisko, sale gimnastyczne, siłownię czego chcieć więcej … Okazuje się, że możemy chcieć więcej i o tym pomyślał ks. Dyrektor Jacek Kędzierski  – jak można aktywnie spędzać czas na wycieczkach szkolnych razem z kolegami i koleżankami z klasy.  Na rowerach!!!

Uroczystości towarzyszyli zaproszeni goście z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku: st. sierżant Kamila Podolak, p. Edyta Olszewska, które oznaczyły szkolne  rowery aby ograniczyć możliwość ich ewentualnej kradzieży . Dzięki takiemu systemowi każdy oznakowany rower ma inny numer i trafia do ewidencji jednostki policji. Natomiast st. post. Magdalena Kmieć, st. sierż. Piotr Helm oraz sierż. Dariusz Kowalski w szczegółowy sposób omówili uczniom zasady bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach  oraz aspekty właściwego ich stanu i wyposażenia.

Sezon rowerowy otwarty! Zapraszamy wychowawców klas wraz z uczniami do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu

Aneta Wąsik

Skip to content