Kolejny udany wyjazd na żużel do Torunia

W piątek, 18 maja, grupka kilku długoszaków – wraz z opiekunem panem Konradem Trokowskim – pojechała do Torunia, aby obejrzeć spotkanie VI kolejki żużlowej PGE Ekstraligi pomiędzy miejscowym Get Well i FOGO Unią Leszno. Gospodarze przegrali ten mecz, ale wycieczka i tak była udana.

Spotkanie żużlowe rozgrywano w piątek, a więc w dzień powszedni, dlatego zaczynało się dopiero o godz. 19:30. Długoszacy wyjechali pociągiem z Włocławka późnym popołudniem po lekcjach. W Grodzie Kopernika byliśmy półtorej godziny przed meczem. Nie było więc czasu na inne atrakcje, tylko czym prędzej udaliśmy się na MotoArenę. Samo spotkanie dostarczyło emocji sportowych, choć szybko zostało rozstrzygnięte na korzyść gości.

Po meczu uczestnicy wyprawy tramwajem i autobusem miejskim pojechali na Dworzec Główny PKP, zaliczając jeszcze postój przy otwartej po zimie fontannie Cosmopolis. Obejrzeliśmy pokaz świetlno-muzyczny i zadowoleni wróciliśmy do Włocławka.

Konrad Trokowski

Skip to content