Żółwie Ninja zwycięzcami turnieju matematycznego Numbler w SP

Przez ostatnie dwa dni w Długoszu odbywały się rozgrywki w Numblera. Uczestnikami turnieju było 12 dwuosobowych drużyn uczniów klas 4, 5 i 6 szkoły podstawowej.

Gra, przypominająca “matematyczne scrabble”, polegająca na szybkim wykonywaniu działań arytmetycznych, zawładnęła umysłami uczniów 🙂 Poszczególne mecze przyniosły mnóstwo emocji, wiele zwrotów akcji i dramatycznych rozstrzygnięć. Organizatorzy potyczek to uczniowie z klasy 3e, którzy zorganizowali turniej w ramach projektu edukacyjnego: Hanna Sipa, Patryk Malinowski i Filip Jastrzębski. Dzięki pomocy uczniów klasy 3a: Konrada Pilarskiego, Dominika Nowakowskiego, Wiktora Sikorskiego, Stanisława Piotrowskiego oraz pana Piotra Chodoły teleturniej mógł odbywać się w trzech salach jednocześnie, co zdecydowanie skróciło czas jego trwania.
Wszystkim, którzy włączyli się w organizację i pomoc, serdecznie dziękuję.

Składy zwycięskich drużyn:

  1. miejsce -> „Żółwie Ninja” czyli Wiktoria Kruszczak i Marta Bychowska z klasy 6a
  2. miejsce -> “Szczerbate biedronki” czyli Klaudia Fydryszewska i Oliwia Skrzypińska z klasy 5a
  3. miejsce -> “Pędzące ślimaki” czyli Zuzanna Nowakowska i Adrian Strychalski z klasy 4b

Wszystkim uczestnikom turnieju dziękuję za wspólną zabawę działaniami arytmetycznymi ☺

Emilia Chodoła

Skip to content