Siatkówka plażowa. Mamy zwycięzców w tej dyscyplinie sportu

Koniec maja okazał się dla Długosza czasem, w którym było wiele powodów do radości. Odbyły się Mistrzostwa Włocławka w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych. Po 2 duety dziewcząt i chłopców z naszej szkoły rozegrały mecze piłki siatkowej na boisku przy Zespole Szkół Ekonomicznych we Włocławku.

Siatkówka plażowa cieszy się coraz większą popularnością, co można było zauważyć w czasie turnieju. Miłośniczki i miłośnicy tego sportu mieli okazję pokazać ducha walki i zdobyć puchar.

Po zaciętych i wyrównanych meczach nasze 3 pary stanęły na podium. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce w naszym mieście zajęły Maria Cieślewicz i Klaudia Głowacka, natomiast drugie – Anna Tomaszewska i Zuzanna Pączek. Chłopcy:Bartosz Wierzbicki, Adam Więckowski zdobyli trzecie miejsce, a niewiele do zwycięstwa zabrakło Adamowi Sliwowskiemu i Adamowi Woźniakowi, którzy zajęli czwarte miejsce.
Nasza pierwsza para dziewcząt miała okazję powalczyć w półfinałach Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego, ostatecznie zajmując w nich 3. miejsce.

Opiekun drużyn: p.Józef Nowak.

Redagowała: Klaudia Głowacka

Skip to content