Długoszacy na pierwszym w tym sezonie wyjeździe hokejowym

Sześciu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z pomysłodawcą i opiekunem – panem Konradem Trokowskim wzięło udział w pierwszym w sezonie 2018/2019 wyjeździe do Torunia na mecz hokejowy. W programie wycieczki była oczywiście niedzielna Msza św., spacer toruńską Starówką i Bulwarem Filadelfijskim oraz wizyta w CH Plaza.

Jeszcze przed południem uczestnicy wycieczki spotkali się z opiekunem na dworcu kolejowym we Włocławku, skąd pociągiem Przewozów Regionalnych wszyscy razem pojechali do Torunia. Podróż minęła nam bardzo szybko, przede wszystkim na wzajemnych rozmowach i wyjaśnianiu zasad gry w hokeja na lodzie.

Pierwszym punktem wyprawy była niedzielna Msza św. w kościele garnizonowym pw. św. Katarzyny zlokalizowanym na placu jej imienia. Mieliśmy okazję wysłuchać niedługiego, ale znakomitego kazania traktującego o fragmencie Ewangelii przeznaczonej na ten dzień i nawiązującej do życia codziennego. Po Eucharystii, na życzenie uczestników, krótką chwilę spędziliśmy na Festiwalu Fantastyki “Copernicon”, a następnie pojechaliśmy do CH Plaza na obiad. Trafiliśmy na wystawę aut filmowych i wykonaliśmy kilka ślizgów na specjalnej zjeżdżalni.

Po obiedzie krótko pobawiliśmy się na placu zabaw niedaleko Tor-Tor-u, po czym piechotą doszliśmy do toruńskiej hali lodowej. Dla czterech uczestników wycieczki była to pierwsza w życiu okazja do obejrzenia na żywo meczu hokejowego. Widać było, że ta dyscyplina sportu im się spodobała i już wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnym tego typu wyjeździe. W meczu Polskiej Hokej Ligi drużyna Klubu Sportowego Energa Toruń pokonała dopiero po rzutach karnych ekipę Comarch Cracovii Kraków 2:1. Trzeba przyznać, że trudno wyobrazić sobie lepszy pojedynek na pierwsze spotkanie z tym sportem.

Po meczu pojechaliśmy jeszcze na Starówkę, zjedliśmy lody i przespacerowaliśmy się Bulwarem Filadelfijskim po zmroku. Do Włocławka wróciliśmy przedostatnim pociągiem Przewozów Regionalnych, już planując kolejną hokejową wyprawę.

Konrad Trokowski

Skip to content