Znicz pamięci

Początek listopada to czas na pogrążenie się w myślach i ogólnej melancholii, to czas, w którym świat zwalnia swój szaleńczy na co dzień pęd, a to z powodu przypadających w tym czasie świąt. To niezwykle ważne dla Polaków dni. Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny mają swoją specyficzną wymowę.

Dnia 29 października wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wybrali się pod opieką p. Jakuba Zemlaka na Cmentarz Komunalny we Włocławku w celu uczczenia pamięci zmarłych. Uczniowie zapalili znicze zebrane podczas szkolnej akcji ,,Światełko pamięci” oraz modlili się o radość życia wiecznego dla wszystkich spoczywających na cmentarzu.

Rozważaniom towarzyszyła sprzyjająca aura i zbliżający się już świąteczny nastrój, zachęcający do godnego przeżywania dnia Wszystkich Świętych, jak również Dnia Zadusznego, poświęconego zmarłym.

To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie uczniom w pamięci.

„Requiem aeternam dona eis Domine  ”  – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Sandra Iwańska
Paulina Iwańska
Jakub Zemlak

Skip to content