Konkurs Informatyczny Bóbr

Uczniowie naszej szkoły co roku, od pierwszej edycji, biorą udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr.

W Polsce jego organizatorami są: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, firma Learnetic z Gdańska  oraz Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Tegoroczna edycja konkursu uzyskała honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W środę 14.11.2018 r. w kategorii Beniamin wzięli udział najzdolniejsi informatycznie uczniowie klasy IIIa gimnazjum, natomiast dzień później w kategorii Beniamin – wybrani uczniowie klas 5. i 6. SP. Uczestnicy, korzystając z platformy edukacyjnej mCourser, przez godzinę rozwiązywali test, wykazując się niebywałą zdolnością myślenia komputacyjnego i algorytmicznego.

Wyniki wstępne poznamy za tydzień, a oficjalne za miesiąc.

Jadwiga Piasecka

Skip to content