Długoszanki nagrodzone w XVIII Konkursie Poezji i Prozy Patriotycznej. Grand Prix dla Wiktorii Miłkowskiej

XVIII Rejonowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej Moja Ojczyzna, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 14 im. Marszałka Piłsudskiego we Włocławku, przebiegał w dwóch etapach. W czwartek 29 grudnia 2018 r. odbyły się przesłuchania zgłoszonych wcześniej uczestników, ocenianych przez profesjonalne jury,  w dwóch kategoriach: recytacja poezji i śpiew. Kilka naszych uczennic przygotowało zarówno recytację wierszy, jak i wykonanie piosenek o charakterze patriotycznym. Rozstrzygnięcie konkursu, czyli ogłoszenie wyników, nastąpiło po tygodniu – 5 grudnia. Stanowiło ono dla Szkoły Podstawowej nr 14, noszącej imię Marszałka Piłsudskiego, część uroczystości związanej z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości,  a związanej również z poświeceniem nowego Sztandaru Szkoły. Była to przepiękna uroczystość uświetniona obecnością przedstawicieli władz różnych szczebli, Kujawsko- Pomorskiego Kuratorium Oświaty i Wychowania, osób, które objęły to wydarzenie honorowym patronatem. Zostali na nią zaproszeni również uczestnicy XVIII Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej Moja Ojczyzna, a wręczenie nagród i koncert laureatów stanowił zwieńczenie tego spotkania.
Dla uczennic Długosza zgłoszonych do udziału w konkursie był to miły moment odebrania nagród i wyróżnień. Możemy pogratulować zarówno osobo, śpiewającym, jak i recytującym. Szczególne pochwały zebrała nasza solistka Wiktoria Miłkowska z kl. IIIe, która oczarowała jury wykonaniem piosenki pt. “Warszawo ma” z własnym akompaniamentem. Uczennica zdobyła Grand Prix przyznane po raz pierwszy w historii tego konkursu – piękną statuetkę ufundowaną przez p. Poseł Joannę Borowiak. Wśród nagrodzonych w kategorii pieśni znalazł się również nasz duet: Gabriela Borkiewicz z kl. IIIb i Julia Rawska z kl. IIIe. Dziewczyny, rywalizując z wieloma uczestnikami, wywalczyły Nagrodę za III miejsce. W kategorii poezji natomiast zostały dostrzeżone umiejętności Gabrieli Kwiatkowskiej z kl. IIIe, która odebrała Wyróżnienie.
Dziewczynom, które wróciły z naręczem upominków, należą się ogromne pochwały i gratulacje!

Lidia Wiśniewska

Skip to content