Wspaniały wynik etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Informatyki

W czwartek 13 grudnia 2018 r. odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Informatyki.

W naszej szkole brało w nim udział dziesięciu gimnazjalistów z klasy IIIa: Patryk Daroszewski, Szymon Jóźwiak, Kacper Karbowski, Kacper Kaznowski, Oskar Niedzielski, Krzysztof Ostrowski, Patryk Przybysz, Piotr Sikorski, Wiktor Stachowski i Kornel Weber.

W ciągu 90 minut poprzez platformę edukacyjną mCourser musieli rozwiązać 30 zadań, które wymagały wiedzy, znajomości różnych środowisk programistycznych i umiejętności analizy skomplikowanych algorytmów.

Nasi uczniowie świetnie sobie poradzili. Wszyscy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, a dwóch z nich – Krzysztof Ostrowski i Kacper Kaznowski – osiągnęli stuprocentowy wynik.

Etap wojewódzki odbędzie się 5 marca 2019 r.

Jadwiga Piasecka

Skip to content