Długoszacy kolejny raz na Tor-Torze

W poniedziałek, 25 lutego, po lekcjach grupka uczniów naszej szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z panem Konradem Trokowskim pojechała do Torunia, aby emocjonować się czwartym pojedynkiem ćwierćfinałowym Polskiej Hokej Ligi pomiędzy Energą Toruń a TatrySki Podhalem Nowy Targ. Pomimo porażki torunian, atrakcji dla uczestników nie brakowało!

Wszyscy razem spotkaliśmy się na dworcu kolejowym we Włocławku ok. 16:15 po naszych lekcjach i wspólnie nowoczesnym pociągiem Przewozów Regionalnych – Pesa elf II pojechaliśmy do Torunia. Ze względu na ogromne zainteresowanie tym meczem, bez zbędnej zwłoki udaliśmy się pod halę lodową i weszliśmy na trybuny Tor-Toru. Bardzo licznie zgromadzona publiczność była świadkiem spotkania typowo taktycznego z małą liczbą klarownych sytuacji bramkowych. Doświadczony zespół nowotarski grał rozważnie i niezwykle pewnie, w defensywie rozbijając ataki “Stalowych Pierników”. Tylko jeden z najlepszych strzelców ligi – Siemion Garszyn pokonał bramkarza gości, ale rywale trafili trzykrotnie, wyrównując stan rywalizacji ćwierćfinałowej na 2:2.

Pomimo taktycznych szachów na lodzie, spotkanie podobało się długoszakom. Z uwagą obserwowali popisy techniczne hokeistów, mocne strzały oraz ostrą grę ciałem zawodników obu drużyn. To była niezła promocja hokeja, dlatego zdecydowaliśmy, że przyjedziemy na Tor-Tor także w niedzielę na szóste spotkanie tej rywalizacji.

Konrad Trokowski

Skip to content