Pięcioro laureatów i sześcioro finalistów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii

Maria Cieślewicz, Krzysztof Ostrowski, Michał Porębski, Piotr SikorskiKornel Weber zdobyli tytuły laureatów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty z chemii. Tym samym cała piątka, jak również ubiegłoroczny laureat –  Kacper Kaznowski uzyskała maksymalny wynik z zakresu przyrodniczego części matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego, preferencyjne warunki przyjęcia do szkoły ponadgimnazjalnej oraz ocenę celującą z chemii.

Etap wojewódzki konkursu odbył się w minioną sobotę, 2 marca w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika we Włocławku. Po raz kolejny nasze gimnazjum okazało się zdecydowanie najlepsze w mieście. Oprócz uczniów Długosza, jeszcze tylko jedna osoba z Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów zdobyła tytuł laureata.

Podobnie było w przypadku finalistów. Magda Balcerzak, Alicja Skibowska, Patryk Daroszewski, Mateusz Ochociński, Patryk Przybysz i Szymon Bieniek to finaliści tego konkursu z Długosza. Ich sukces jest również ogromny. Oprócz długoszaków, jeszcze tylko czworo uczniów ze wszystkich innych włocławskich szkół osiągnęło tytuł finalisty.

Opiekun wszystkich laureatów i finalistów – pan Konrad Trokowski składa swoim uczniom serdeczne gratulacje za zdobyte laury i wyraża ogromne podziękowania za świetną atmosferę w trakcie przygotowań do konkursu, dzięki czemu możliwa była nauka przez zabawę.

Skip to content