“Grawitacja” na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK

W sobotę, 9 marca 2019r., grupa siedmiu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum pojechała do Torunia, aby uczestniczyć w V Dniu Gier Planszowych “Grawitacja”, odbywającym się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Długoszacy zagrali w wiele ciekawych gier i wzięli udział w turnieju Laser Khet 2.0, czyli laserowej odmianie szachów. Czworo z nich dotarło do półfinałów tych rozgrywek.

Wszyscy uczestnicy wycieczki spotkali się rano na dworcu kolejowym we Włocławku, skąd pociągiem Przewozów Regionalnych pojechaliśmy do Torunia. Pierwszym celem naszej wyprawy była cukiernia “Lenkiewicz”, gdzie zjedliśmy świetne lody, a potem spacerem poszliśmy na Wydział Matematyki i Informatyki, gdzie odbywała się “Grawitacja”. Po rejestracji odwiedziliśmy wypożyczalnię gier i zagraliśmy przede wszystkim w Laser Khet 2.0 ze względu na późniejszy turniej. Po kolejnych kilku godzinach gry zgłodnieliśmy i dlatego udaliśmy się na starówkę. Po obiedzie i długich, ciekawych rozmowach, zaliczyliśmy wizytę w sklepach z grami i szybko wróciliśmy na “Grawitację”.

Kilka kolejnych godzin upłynęło nam na graniu, a następnie pięcioro z nas wystartowało w turnieju Laser Khet 2.0. Czworo pokonało pierwszy etap i zameldowało się w półfinale. Pomimo kilku wygranych meczów, nikomu nie udało się awansować do finału.

Na koniec naszej wizyty przy ul. Chopina 12/18 za pozwoleniem organizatorów zabraliśmy do domów kilka balonów wypełnionych helem. Jest to gaz o gęstości znacznie mniejszej od powietrza, dlatego balony te bez problemów unosiły się do góry.

Z tymi balonami, autobusem MZK dostaliśmy się na Dworzec Główny PKP, skąd pociągiem Przewozów Regionalnych, wśród licznych rozmów,wróciliśmy do Włocławka.

Konrad Trokowski

Skip to content