Uroczyste zakończenie XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr

Na uroczyste zakończenie XIII edycji Konkursu Bóbr zostali zaproszeni laureaci i uczniowie wyróżnieni wraz z opiekunami. W programie uroczystości przewidziano: wykład, wręczenie nagród i dyplomów oraz wspólne zdjęcie, poczęstunek i zabawę z robotami. Naszą szkołę reprezentował Wiktor Stachowski – uczeń klasy III a gimnazjum, który otrzymał wyróżnienie w kategorii Junior.

Konkurs Bóbr odbywa się w czterech kategoriach wiekowych na wszystkich kontynentach. Liczba uczestników ostatniej edycji wyniosła na świecie ponad 2 614 000, a w Polsce ponad 22 540. Organizatorem konkursu w naszym kraju jest Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego i firma Learnetic z Gdańska. Honorowego patronatu konkursowi udzielili: Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

Jadwiga Piasecka

Skip to content