I miejsce ucznia Rafała Wierszyło  w XI Ogólnopolskim Konkursie Rzeźbiarskim im. Stanisława Zagajewskiego

Dnia 04.04.2019 roku   w  Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej  w Zbiorach  Sztuki we Włocławku  odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej oraz ogłoszenie wyników połączone z rozdaniem nagród i wyróżnień dla autorów zwycięskich prac.

Z radością informujemy, że uczeń naszego gimnazjum Rafał Wierszyło z klasy IIIa zajął pierwsze miejsce i otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego w wysokości 650 złotych.  Wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych otrzymała Aleksandra Babis z kl. 7a oraz nagrodę w wysokości 100zł. Na wystawie pokonkursowej zagościły prace także naszych uczniów: Adama Babisa z kl. 7a, Szymona Morawskiego z kl. IIIa gim. i Aleksandry Cieślakiewicz z kl. IIId gim. Uczniów do konkursu przygotowała pani Bożena Sobierajska. W konkursie uczestniczyło  99 uczestników oraz ponad 200 prac nadesłanych z całej Polski. Należy zaznaczyć, że celem konkursu było:  propagowanie wśród dzieci i młodzieży rzeźby jako dziedziny sztuki, rozwijanie wyobraźni przestrzennej, wymiana doświadczeń między uczestnikami konkursu oraz promowanie twórczości Stanisława Zagajewskiego (1927-2008) wybitnego artysty rzeźbiarza, który większość swojego życia mieszkał i tworzył we Włocławku.

Gratuluję  zwycięzcom  oraz  uczestnikom  życząc kolejnych zwycięstw  na niwie artystycznej.

Bożena Sobierajska

 

Skip to content