Oliwia i Marcin zostali Humanistami Roku

Miło nam poinformować, że w Wojewódzkim Konkursie „Humanista Roku”  laureatką została Oliwia Kuźniewicz z klasy IIIa gimnazjum a finalistą Marcin Gorajek z tej samej klasy.

Warto dodać, że ideą tego konkursu jest promowanie nauk humanistycznych i szerokie zainteresowanie światem w myśl znanej myśli Terencjusza „Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce”. Organizatorzy konkursu przekonują, że szeroko rozumiana wiedza humanistyczna jest gwarantem poznania, ono z kolei przybliża młodych ludzi do zrozumienia skomplikowanej rzeczywistości współczesnego świata, na który składa się teraźniejszość i przeszłość.

Konkurs wyłania uczniów o szerokich horyzontach, dla których zainteresowanie życiem społecznym i kulturalnym nie jest efektem przygotowania się do konkursu, lecz naturalnym aspektem ludzkiej egzystencji.

Gratulujemy naszym uczniom tak szerokiej wiedzy humanistycznej i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Baranowska i Lidia Wiśniewska

Skip to content