W nagrodę pojadą do Włoch…

Miło mi poinformować, że w Centrum Edukacji Nauczycieli w Górsku odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów i nagród laureatom, finalistom, wyróżnionym i uczestnikom etapu wojewódzkiego Interdyscyplinarnego Konkursu Religijnego o wielkich Polakach „Jan Paweł II w województwie kujawsko – pomorskim: obecność i dziedzictwo”. Galę zaszczyciło swoją obecnością wielu zaproszonych gości, którzy objęli konkurs swoim patronatem, m. in. przedstawiciele wojewody kujawsko – pomorskiego, marszałka naszego województwa, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy i wielu innych. Organizatorem gali był ks. dr Paweł Nowogórski, dyrektor Centrum Edukacji Młodzieży, który przywitał wszystkich zebranych w auli i podsumował wyniki konkursu.

Laureatami konkursu zostało pięcioro uczniów naszej szkoły: Aleksandra Lewandowska (II miejsce), Aleksandra Pikulska (V miejsce), Piotr Sikorski, Aleksandra Łącka i Bartłomiej Konopka.

Finalistami konkursu zostali: Krzysztof Naraziński i Klaudia Kazimierska.

W gronie wyróżnionych znaleźli się: Patryk Ziółkowski i Alicja Skibowska.

Wśród uczestników etapu wojewódzkiego był również Michał Wujec.

Warto podkreślić, że laureatom konkursu, a więc i uczniom naszego gimnazjum, przypadnie w tym roku niezwykle prestiżowa nagroda. Będzie nią wyprawa do Italii w dniach 4 -12 sierpnia, w ramach projektu „Śladami Jana Pawła II po Europie”. Uczniowie będą mieli okazję zobaczyć i zwiedzić wiele atrakcyjnych miejscowości związanych z kulturą chrześcijańską, m.in. Rzym, Padwę, Asyż, Nepi, Loreto, Sanktuarium Maryjne Austrii, Czech i Węgier w Mariazell.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku.

ks. Łukasz Sztylka

 

Skip to content