Wojtek Rosiak awansował do finału Mistrzostw Polski „Domek” 2017

Tegoroczne mistrzostwa w „Domek” rozgrywane są w 88 miastach Polski. 19 maja w klubie „Taktyk” w Centrum Kultury „Browar B.” rywalizowało o awans do finału Mistrzostw Polski 35 zawodników z Torunia, Dobrzynia, a nawet Chełmży. Zwycięzca otrzymał nominację do finału. Przez 3 godziny gracze konstruowali na planszach domki, planowali ich funkcjonalność, wyposażali w udogodnienia i zatrudniali odpowiednich pomocników. Ostatecznie najlepszym architektem został nasz gimnazjalista Wojciech Rosiak (kl.2d), nieznacznie wyprzedzając Patryka Daroszewskiego (kl.1a), wicemistrza Polski 2016 w grę „Red 7”, jak i Wiktora Stachowskiego (kl.1a).

Mistrzostwa Polski „Domek” 2017 rozegrane zostaną w Gdańsku podczas listopadowego festiwalu gier planszowych „GRAMY”. Trzymamy kciuki za Wojtka!

Gdańsk czeka na Wojtka!!!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sandra Iwańska

Skip to content