Żużlowy Dzień Dziecka w Toruniu

W niedzielę, 28 maja, grupa 19 uczniów naszego gimnazjum, z inicjatywy i pod opieką pana Konrada Trokowskiego, udała się w kolejną podróż duchowo-sportową do Torunia. Celem wycieczki był mecz żużlowy Get Well Toruń – ROW Rybnik oraz atrakcje przygotowane przez toruński klub z okazji Dnia Dziecka. Pamiętaliśmy oczywiście o niedzielnej Mszy Świętej.

Tradycyjnie wszyscy uczestnicy wyjazdu spotkali się na dworcu PKP-PKS we Włocławku, skąd pociągiem Przewozów Regionalnych udali się w godzinną podróż do grodu Kopernika. Już w pociągu prowadziliśmy ze sobą ożywione dyskusje na wiele ciekawych tematów.

O godz. 12:00 wzięliśmy udział w niedzielnej Mszy św. w kościele pw. Ducha św., ale wcześniej odbyliśmy spacer toruńską Starówką, zjedliśmy lody i zmierzyliśmy poziom wody w Wiśle na Bulwarze Filadelfijskim. Po Mszy św. tramwajem pojechaliśmy pod MotoArenę, by wziąć udział w przygotowanym przez Klub Sportowy Toruń pikniku z okazji Dnia Dziecka. Największym powodzeniem wśród długoszaków cieszyła się darmowa wata cukrowa oraz klatka, w której można było rozegrać mecz piłkarski w dwuosobowych składach.

Sam mecz żużlowy był niezwykle ciekawy i obfitował w liczne mijanki na dystansie. Get Well pokonał ROW 53:37, odnosząc pierwsze zwycięstwo w sezonie. Długoszacy mogli podziwiać umiejętności żużlowców, z którymi kilka tygodni temu rozmawiali i robili sobie wspólne zdjęcia.

W drodze na Dworzec Główny PKP oczywiście udaliśmy się do CH Plaza, by zjeść spóźniony obiad lub lody, a także ponownie przespacerowaliśmy się toruńską Starówką. Wróciliśmy do Włocławka bardzo zadowoleni i już wiemy, że z wielką przyjemnością wybierzemy się na kolejne żużlowe wyjazdy, które na pewno odbędą się jeszcze w czerwcu.

Konrad Trokowski

Skip to content