Przedostatni wyjazd na żużel w sezonie

W niedzielę 20 sierpnia grupa siedmiorga uczniów naszego gimnazjum wspólnie z organizatorem i opiekunem – panem Konradem Trokowskim pojechała do Torunia, aby z wysokości trybun MotoAreny obejrzeć najważniejsze spotkanie sezonu zasadniczego PGE Ekstraligi pomiędzy miejscowym Get Well a MRGARDEN GKM-em Grudziądz. Jak się okazało, nie był to ostatni wyjazd w tym sezonie, gdyż „Anioły” awansowały do baraży o utrzymanie w najwyższej polskiej lidze żużlowej i na początku października zmierzą się w dwumeczu z wicemistrzem niższej ligi o ostatnie miejsce wśród najlepszych.

Niedzielna wycieczka nie różniła się właściwie niczym od czternastu poprzednich. Do Torunia pojechaliśmy pociągiem Przewozów Regionalnych, a pierwszym naszym celem była Msza św. tym razem w parafii św. Józefa na Bielanach. Następnie spędziliśmy ponad godzinę w CH Toruń Plaza, gdzie zjedliśmy obiad i tramwajem udaliśmy się na MotoArenę.

Samo spotkanie żużlowe było ciekawe i bardzo emocjonujące. Wszyscy uczniowie doskonale rozumieli, co i dlaczego dzieje się na torze oraz sprawnie i bezbłędnie wypełniali programy zawodów, co dla początkujących kibiców nie jest łatwym zadaniem. Ostatecznie po wielu emocjach torunianie pokonali grudziądzan 49:41 i dzięki korzystnym wynikom w innych meczach oraz wpadce dopingowej Grigorija Łaguty – żużlowca z Rybnika, to drużyna Get Well pojedzie w barażach o obronę miejsca wśród najlepszych ekip żużlowych w kraju.

Wracając na dworzec kolejowy, odbyliśmy spacer toruńską Starówką, obserwując przygotowania do Festiwalu Światła, który już po raz dziewiąty odbędzie się w Grodzie Kopernika. Zjedliśmy również lody i zrobiliśmy zakupy na drogę powrotną.

Rzecz jasna, będzie organizowany wyjazd na ostatnie już w tym sezonie spotkanie toruńskich „Aniołów” w ramach meczów barażowych na początku października. Już całkiem niedługo wystartuje natomiast liga hokejowa. W Długoszu emocji sportowych nie brakuje przez okrągły rok!

Konrad Trokowski

Skip to content