Po królewsku, tylko w szachach… Długoszacy na Indywidualnych Mistrzostwach Włocławka Szkół w Szachach 2017

30 listopada  odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Włocławka Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachy 2017, zorganizowane przez  Włocławski Klub Szachowy 1938, Klub CKBB Stara Remiza oraz Urząd Miasta Włocławek. Celem imprezy było wyłonienie Mistrzyń i Mistrzów Włocławka w szachach wśród uczniów włocławskich szkół  na rok 2017,a także popularyzacja tej królewskiej gry wśród dzieci i młodzieży.

Przy szachownicach spotkało się 62 młodych szachistów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Przed rozpoczęciem turnieju sędzia Janusz Augustowski omówił zasady gry. Zawody odbyły się w systemie szwajcarskim:  na dystansie 7 rund po 15 min na partię dla zawodnika. Każdy miał okazję zagrać z młodszym bądź starszym przeciwnikiem.

Turniej był bardzo emocjonujący, ale udało się i mamy I i II miejsca.  Oto wyniki:

W kategorii klas 1-3:

  • I miejsce –  Maksym Kaniewski
  • II miejsce – Konrad Felińczak

W kategorii klas 4-6:

  • w kategorii chłopców
    • I miejsce Adrian Strychalski
  • w kategorii dziewcząt
    • II miejsce Marta Bychowska

W kategorii gimnazjum (w kategorii dziewcząt):

  • I miejsce  Oliwia Więckowska

Trzeba tutaj podziękować także Miłoszowi LaskowskiemuMarcelowi Zalewskiemu za uczestnictwo w mistrzostwach.

Zawodnicy zostali uhonorowani nagrodami  rzeczowymi  za miejsca I-III  oraz dyplomami.

Za tak znakomity sukces naszych uczniów ogromne podziękowania należą się  Panu Andrzejowi Gołębieskiemu, który świetnie przygotował i wspierał naszych uczniów.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Paulina Iwańska

Skip to content