Szymon Bieniek – LAUREATEM w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej OLIMPUS z biologii

10 listopada 2017 r.  uczniowie klas II i III gimnazjum wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z biologii OLIMPUS  – Sesja jesienna.
Test olimpiady składał się z 30 pytań i podanych do nich 4 odpowiedzi. W testach z sesji jesiennej jedna odpowiedź, dwie, trzy lub wszystkie mogły być poprawne, co sprawiało, iż poziom trudności był znacznie wyższy. Olimpiada z biologii sprawdzała wiedzę uczniów w zakresie znajomości anatomii, botaniki, zoologii.
Najlepszy wynik w szkole uzyskał Szymon Bieniek z klasy IIa, zdobywając jednocześnie 14. miejsce w Polsce i uzyskując tym samym tytuł LAUREATA.

Szymonowi serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów, a wszystkim pozostałym uczniom dziękujemy za udział w olimpiadzie oraz zachęcamy do sprawdzenia swoich umiejętności w innych konkursach z dziedziny biologii.

Marta Pankiewicz

Skip to content