Wojewódzki Konkurs Interdyscyplinarny o Wielkich Polakach

W dniu 9 lutego 2018 r. odbyła się rejonowa gala Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach. W tym roku młodzież spotkała się z życiem św. s. Faustyny Kowalskiej, misją Miłosierdzia Bożego i kultu na tle historii Polski. Z naszej szkoły w drugim etapie Konkursu wzięło udział 4 uczniów z II klas gimnazjum, natomiast do etapu wojewódzkiego przeszło dwóch: Piotr Sikorski i Szymon Jóźwiak, obaj z klasy IIa gim. Gratulujemy! Czas ferii przypada akurat na przygotowanie do ostatniego etapu, który będzie miał miejsce 1 marca br. w Toruniu.  Pierwsze miejsca z trzech rejonów zostały nagrodzone rowerami. Kolejne dwa – albumami, pozostałe- dyplomami. W klimat całego wydarzenia wprowadził okolicznościowy program z przesłaniem św. s. Faustyny, przygotowany przez troje naszych uczniów: Gabrielę Borkiewicz (II b gim), Szymona Jóźwiaka(IIa gim) i Wiktorię Kujawę(IIc gim), która wcieliła się w postać konkursowej bohaterki.

s. Maria Kowalik ZSNM

Skip to content