Spotkanie profilaktyczne dla gimnazjalistów

W piątek 13 kwietnia w klasie II c gimnazjum odbyło się spotkanie ze specjalistą z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji we Włocławku – panią Edytą Olszewską. W trakcie spotkania z młodzieżą poruszane były kwestie związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu. Prelegentka uwrażliwiała gimnazjalistów na odpowiedzialność za swoją aktywność w mediach społecznościowych, podkreślała też problem „mowy nienawiści”- tzw. hejtowania.

Wcześniej na godzinach wychowawczych pedagog szkolny: pani Aleksandra Madajczyk oraz wychowawca klasy: pan Andrzej Przybylski przeprowadzili warsztaty dotyczące szacunku i odpowiedzialności za swoje postępowanie. Poruszane były też kwestie związane z bezpiecznym i mądrym korzystaniem z Internetu.

Aleksandra Madajczyk

Skip to content