Nasi gimnazjaliści laureatami Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych

Szymon Waśkiewicz wywalczył pierwsze miejsce, a Szymon Bieniek trzecie miejsce w Finale VII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych w kategorii szkół gimnazjalnych, który rozstrzygnął się w niedzielę 27 maja!

Uczniowie 2a gimnazjum Długosza pokazali prawdziwą klasę wśród rówieśników z całej Polski, konstruując turbinę wodną w kategorii “moc”. Chodziło o projekt, w którym uczniowie zbudują turbinę o największej mocy. Pokazali zacięcie prawdziwie inżynieryjne w pokonywaniu trudności technicznych projektu pod bacznym okiem doświadczonego “starszego inżyniera” długoszowskiego, Jakuba Waśkiewicza, któremu to w tym miejscu pragną podziękować za cenne wskazówki!

Życzymy kolejnych sukcesów w klasie trzeciej – tym bardziej, że w ubiegłym roku ci sami uczniowie również odnieśli sukces w wymienionym turnieju!

Grzegorz Matusiak

 

Skip to content