Rajd „Na szlakach Niepodległości”

W sobotę 10 listopada, w przededniu Święta Niepodległości, ponad pięćdziesięciu uczniów naszej szkoły, pod opieką pp.: Angeliki Szumińskiej, Ewy Bieniek, Ireny Kwiatkowskiej, Eweliny Przewozikowskiej i Beaty Fryżewskiej wzięli udział w rajdzie pieszym „Na szlakach Niepodległości”. Trasa wiodła od Warząchewki przez miejscowość Pińczata, Jedwabna, a kończyła się nad jeziorem Czarne.

Po drodze odwiedziliśmy miejsca pamięci narodowej związane z brutalnym zamordowaniem przez hitlerowców mieszkańców Włocławka i okolic. Zapaliliśmy znicze i uczciliśmy pamięć pomordowanych minutą ciszy.

W trakcie rajdu odbył się konkurs pieśni patriotycznej. Zostały również wręczone odznaki turystyczne dla najbardziej wytrwałych piechurów. Miło nam poinformować, że okazali się nimi nasi uczniowie: Andrzej, Aleksander i Zofia Kwiatkowscy.

Ewa Bieniek

Skip to content