II etap Konkursu Kuratoryjnego z języka angielskiego

W ubiegłą sobotę, tj. 15 grudnia, w Zespole Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku, odbył się Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W tym roku w naszych murach gościliśmy 63 uczniów z powiatu włocławskiego, aleksandrowskiego, radziejowskiego, lipnowskiego i mogileńskiego. Tegoroczne zadania  były wymagające zwłaszcza w sferze leksyki języka. Uczniowie musieli także wykazać się szeroką znajomością z zakresu wiedzy ogólnej a dotyczącej kultury, filmu, literatury i historii krajów anglojęzycznych.  Był stres, były emocje i wiara w to, że test poszedł jak najlepiej. Tego ostatniego właśnie wszystkim uczestnikom życzymy, mając nadzieję na spotkanie się na ostatnim etapie konkursu – etapie wojewódzkim.

Dziękuję tegorocznej komisji egzaminacyjnej w składzie: pani Paulina Stężewska, pani Agnieszka Szabłowska i pan Rafał Kurzępa oraz obserwatorowi z ramienia Kuratorium – panu Markowi Zarembskiemu za udaną współpracę, wielogodzinną pracę egzaminatorów i owocnie spędzony czas.

Agata Nawrocka 

Skip to content